Int no. #224651
Active
Immediate purchase possible
Knaus Sun TI 650
Loading ...
(Thu, 05/28/2026, 10:06 AM)
Availability: immediately
Current price:
... €
Release price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Vehicle profile
| Brand | Knaus |
| Category | Partially integrated |
| Series | Sun TI |
| Modell | 650 |
| Initial registration | 06/2006 |
| Mileage | 110.000 km |
| Chassis | Renault |
| Engine power in kW | 100 kW (136 PS) |
| Displacement in cm³ | Unbekannt cm³ |
| Gearbox | Circuit |
| Fuel | Diesel |
| Air conditioning | Cab climate |
| Number of belted seats | 4 |
| Permissible total weight in kg | 3.500 kg |
| Length in mm | 6.862 mm |
| Main set tires | Summer tires |
Equipment
| Airbag for passenger | |
| Tow bar | |
| Rotating passenger seat | |
| Rotatable driver seat | |
| Power windows front | |
| Radio and sound | Radio / CD |
General description
Known defects
Both rear corner parts damaged.
Dent/scratches on right side of vehicle
Slight rust transition vehicle/body
See Xotos
Damage
Location
Germany, Berlin
Zip code: 12621
Distance:
... km
Int no. #224651
Active
Immediate purchase possible
Knaus Sun TI 650
Loading ...
(Thu, 05/28/2026, 10:06 AM)
Availability: immediately
Current price:
... €
Release price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Do you have any further questions about the vehicle?
You have the possibility to send a message to the seller.