Int no. #223379
Active
Knaus Sun TI 600 UF
Loading ...
(Wed, 05/20/2026, 9:49 AM)
Availability: immediately
Current price:
... €
Reserved price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Vehicle profile
| Brand | Knaus |
| Category | Partially integrated |
| Series | Sun TI |
| Modell | 600 UF |
| Initial registration | 05/2007 |
| Mileage | 9.608 km |
| Chassis | Renault |
| Engine power in kW | 88 kW (120 PS) |
| Displacement in cm³ | 2464 cm³ |
| Gearbox | Circuit |
| Fuel | Diesel |
| Air conditioning | Cab climate |
| Number of belted seats | 2 |
| Permissible total weight in kg | 3.500 kg |
| Length in mm | 6.330 mm |
| Main set tires | Winter tires |
Equipment
| Rotating passenger seat | |
| Rotatable driver seat | |
| Parking aid | Camera |
General description
Known defects
Slight damage to rear light housing (left), small dent on the right side.
Location
Germany, Neuwied
Zip code: 56567
Distance:
... km
Int no. #223379
Active
Knaus Sun TI 600 UF
Loading ...
(Wed, 05/20/2026, 9:49 AM)
Availability: immediately
Current price:
... €
Reserved price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Do you have any further questions about the vehicle?
You have the possibility to send a message to the seller.