Int no. #231674
Active
Knaus Sun I 700 LEG
Loading ...
(Sat, 05/30/2026, 10:17 AM)
Availability: immediately
Current price:
... €
Reserved price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Vehicle profile
| Brand | Knaus |
| Category | Integrated |
| Series | Sun I |
| Modell | 700 LEG |
| Initial registration | 07/2012 |
| Mileage | 74.480 km |
| Chassis | Fiat |
| Engine power in kW | 130 kW (177 PS) |
| Displacement in cm³ | Unbekannt cm³ |
| Gearbox | Circuit |
| Fuel | Diesel |
| Air conditioning | Cab climate |
| Number of belted seats | 4 |
| Permissible total weight in kg | 5.125 kg |
| Length in mm | 8.860 mm |
| Main set tires | All-season tires |
Equipment
| Passenger airbag can be switched off | |
| Rotating passenger seat | |
| Rotatable driver seat | |
| Electric exterior mirrors | |
| Power windows front | |
| Lumbar support | |
| Navigation system | |
| Particle filter | |
| Radio and sound | Radio |
| Central locking system | Central locking system |
General description
Known defects
No known defects worth mentioning
Location
Germany, Eichenbühl
Zip code: 63928
Distance:
... km
Int no. #231674
Active
Knaus Sun I 700 LEG
Loading ...
(Sat, 05/30/2026, 10:17 AM)
Availability: immediately
Current price:
... €
Reserved price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Do you have any further questions about the vehicle?
You have the possibility to send a message to the seller.