Int no. #228208
Active
Immediate purchase possible
Knaus Sport TI 600
Loading ...
(Mon, 05/25/2026, 9:55 AM)
Availability: 01. August 2026
Current price:
... €
Release price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Vehicle profile
| Brand | Knaus |
| Category | Partially integrated |
| Series | Sport TI |
| Modell | 600 |
| Initial registration | 06/2006 |
| Mileage | 175.000 km |
| Chassis | Renault |
| Engine power in kW | 84 kW (114 PS) |
| Displacement in cm³ | 2464 cm³ |
| Gearbox | Circuit |
| Fuel | Diesel |
| Licence Plate | 8-KBX-67 |
| Air conditioning | no cab air conditioning |
| Number of belted seats | 4 |
| Permissible total weight in kg | 3.500 kg |
| Length in mm | 7.000 mm |
| Main set tires | All-season tires |
Equipment
| Airbag for passenger | |
| Alarm system | |
| Tow bar | |
| Rotating passenger seat | |
| Rotatable driver seat | |
| Parking aid | Camera |
| Electric exterior mirrors | |
| Radio and sound | Radio, USB port |
General description
Known defects
No known defects worth mentioning
Location
Netherlands, Elsloo
Zip code: 6181 PB
Distance:
... km
Int no. #228208
Active
Immediate purchase possible
Knaus Sport TI 600
Loading ...
(Mon, 05/25/2026, 9:55 AM)
Availability: 01. August 2026
Current price:
... €
Release price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Do you have any further questions about the vehicle?
You have the possibility to send a message to the seller.