Int no. #227028
Buying opportunity
Knaus Sport TI
This auction has expired (Thu, 05/21/2026, 3:30 PM)
Availability: immediately
Reserved price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Vehicle profile
| Brand | Knaus |
| Category | Partially integrated |
| Series | Sport TI |
| Modell | Sport TI |
| Initial registration | 03/2007 |
| Mileage | 93.000 km |
| Chassis | Renault |
| Engine power in kW | 107 kW (145 PS) |
| Displacement in cm³ | 2464 cm³ |
| Gearbox | Circuit |
| Fuel | Diesel |
| Air conditioning | Cab climate |
| Number of belted seats | 4 |
| Permissible total weight in kg | 3.500 kg |
| Length in mm | 7.000 mm |
| Main set tires | All-season tires |
Equipment
| Airbag for passenger | |
| Alarm system | |
| Rotating passenger seat | |
| Rotatable driver seat | |
| Electric exterior mirrors | |
| Power windows front | |
| ESP | |
| Particle filter | |
| Radio and sound | Radio |
| Central locking system | Central locking with radio remote control |
General description
Known defects
Exterior mirror on passenger side defective
Location
Germany, kaiklay@web.de
Zip code: 89264
Distance:
... km
Int no. #227028
Buying opportunity
Knaus Sport TI
This auction has expired (Thu, 05/21/2026, 3:30 PM)
Availability: immediately
Reserved price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Do you have any further questions about the vehicle?
You have the possibility to send a message to the seller.