Int no. #35407
Active
Immediate purchase possible
Knaus Sky Ti 650 MEG Platinum Edition
Loading ...
(Sat, 04/04/2026, 12:41 PM)
Availability: immediately
Current price:
... €
Release price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Vehicle profile
| Brand | Knaus |
| Category | Partially integrated |
| Model | Sky Ti 650 MEG Platinum Edition |
| Initial registration | 03/2020 |
| Mileage | 86.000 km |
| Chassis | Fiat |
| Engine power in kW | 118 kW (160 PS) |
| Displacement in cm³ | 2287 cm³ |
| Gearbox | Automatic |
| Fuel | Diesel |
| Air conditioning | Cab climate |
| Number of belted seats | 4 |
| Permissible total weight in kg | 3.500 kg |
| Length in mm | 6.975 mm |
| Main set tires | Summer tires |
Equipment
| Airbag for passenger | |
| On-board computer | |
| Rotating passenger seat | |
| Rotatable driver seat | |
| Parking aid | Camera |
| Electric exterior mirrors | |
| Power windows front | |
| ESP | |
| Hands-free kit | |
| Alloy wheels | |
| Multifunction steering wheel | |
| Navigation system | |
| Particle filter | |
| Radio and sound | Radio, Sound system, AUX connector, USB port, Bluetooth, Apple CarPlay, Touchscreen |
| Cruise control | |
| Central locking system | Central locking with radio remote control |
General description
Known defects
Decorative foil loose on the outside edge,
PVC edge strip end piece on right-hand garage door damaged. No functional defect, not relevant to tightness.
One slat on the heating air vent in the dinette plinth damaged. Function not impaired.
Small pressure marks in the side wall caused by the key in the garage door lock. Paint and structure not damaged, visual defect.
2 paint damage to garage door and passenger door. No dents!
Small scratch on the front bumper
Damage
Location
Germany, Lübeck
Zip code: 23554
Distance:
... km
Int no. #35407
Active
Immediate purchase possible
Knaus Sky Ti 650 MEG Platinum Edition
Loading ...
(Sat, 04/04/2026, 12:41 PM)
Availability: immediately
Current price:
... €
Release price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Do you have any further questions about the vehicle?
You have the possibility to send a message to the seller.