Int no. #85826
Renegotiation
Knaus S-Liner 700 LEG
Auction end: Mon, 04/27/2026, 10:00 PM
Availability: immediately
Last bid:
Concealed
Release price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Vehicle profile
| Brand | Knaus |
| Category | Integrated |
| Series | S-Liner |
| Modell | 700 LEG |
| Initial registration | 06/2004 |
| Mileage | 80.000 km |
| Chassis | Fiat |
| Engine power in kW | 94 kW (128 PS) |
| Displacement in cm³ | 2800 cm³ |
| Gearbox | Circuit |
| Fuel | Diesel |
| Air conditioning | Cab climate |
| Number of belted seats | 4 |
| Permissible total weight in kg | 4.000 kg |
| Length in mm | 6.940 mm |
| Main set tires | All-season tires |
| Second set of tires | Summer tires |
Equipment
| Tow bar | |
| Rotating passenger seat | |
| Rotatable driver seat | |
| Electric exterior mirrors | |
| Power windows front | |
| Navigation system | |
| Upholstery | Fabric |
| Radio and sound | Radio |
General description
Known defects
front right and rear left slight scratches
Location
Germany, Issum
Zip code: 47661
Distance:
... km
Int no. #85826
Renegotiation
Knaus S-Liner 700 LEG
Auction end: Mon, 04/27/2026, 10:00 PM
Availability: immediately
Last bid:
Concealed
Release price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Do you have any further questions about the vehicle?
You have the possibility to send a message to the seller.