Int no. #208697
Buying opportunity
Knaus Live TI 650 MEG
This auction has expired (Sat, 04/04/2026, 9:39 AM)
Availability: immediately
Reserved price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Vehicle profile
| Brand | Knaus |
| Category | Partially integrated |
| Series | Live TI |
| Modell | 650 MEG |
| Initial registration | 08/2018 |
| Mileage | 40.000 km |
| Chassis | Fiat |
| Engine power in kW | 110 kW (150 PS) |
| Displacement in cm³ | 2287 cm³ |
| Gearbox | Circuit |
| Fuel | Diesel |
| Air conditioning | Cab climate |
| Number of belted seats | 4 |
| Permissible total weight in kg | 3.500 kg |
| Length in mm | 7.520 mm |
| Main set tires | Summer tires |
Equipment
| Airbag for passenger | |
| Rotating passenger seat | |
| Rotatable driver seat | |
| Parking aid | Camera |
| Electric exterior mirrors | |
| Power windows front | |
| Hands-free kit | |
| Multifunction steering wheel | |
| Radio and sound | Radio, USB port |
| Cruise control | |
| Central locking system | Central locking with radio remote control |
General description
Known defects
No known defects worth mentioning
Location
Germany, Neukirchen/Pleiße
Zip code: 08459
Distance:
... km
Int no. #208697
Buying opportunity
Knaus Live TI 650 MEG
This auction has expired (Sat, 04/04/2026, 9:39 AM)
Availability: immediately
Reserved price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Do you have any further questions about the vehicle?
You have the possibility to send a message to the seller.