Int no. #217294
Buying opportunity
Knaus BoxStar 600 Street XL
This auction has expired (Tue, 04/28/2026, 3:00 PM)
Availability: immediately
Reserved price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Vehicle profile
| Brand | Knaus |
| Category | Box van |
| Series | BoxStar 600 |
| Modell | Street XL |
| Initial registration | 03/2024 |
| Mileage | 2.000 km |
| Chassis | Fiat |
| Engine power in kW | 132 kW (179 PS) |
| Engine power in kW | 132 kW (179 PS) |
| Displacement in cm³ | 2184 cm³ |
| Gearbox | Automatic |
| Fuel | Diesel |
| Number of belted seats | 4 |
| Permissible total weight in kg | 3.500 kg |
| Length in mm | 5.998 mm |
Equipment
| Rotating passenger seat | |
| Rotatable driver seat | |
| Electric exterior mirrors | |
| Power windows front | |
| Navigation system | |
| Radio and sound | Radio |
| Seat heating |
General description
Known defects
No known defects worth mentioning
Location
Germany, Selmsdorf
Zip code: 23923
Distance:
... km
Int no. #217294
Buying opportunity
Knaus BoxStar 600 Street XL
This auction has expired (Tue, 04/28/2026, 3:00 PM)
Availability: immediately
Reserved price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Do you have any further questions about the vehicle?
You have the possibility to send a message to the seller.