Int no. #223286
Renegotiation
Knaus 600 MG
Auction end: Thu, 05/14/2026, 10:00 PM
Availability: immediately
Last bid:
Concealed
Reserved price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Vehicle profile
| Brand | Knaus |
| Category | Integrated |
| Series | Andere Baureihe |
| Model | 600 MG |
| Initial registration | 04/2015 |
| Mileage | 67.280 km |
| Chassis | Fiat |
| Engine power in kW | 110 kW (150 PS) |
| Displacement in cm³ | 2287 cm³ |
| Gearbox | Circuit |
| Fuel | Diesel |
| Air conditioning | Cab climate |
| Number of belted seats | 4 |
| Permissible total weight in kg | 3.500 kg |
| Length in mm | 6.400 mm |
| Main set tires | Summer tires |
Equipment
| Passenger airbag can be switched off | |
| Rotating passenger seat | |
| Rotatable driver seat | |
| Parking aid | Camera |
| Power windows front | |
| ESP | |
| Navigation system | |
| Radio and sound | Radio / CD, USB port |
| Cruise control |
General description
Known defects
No known defects worth mentioning
Location
Germany, Sindelfingen
Zip code: 71069
Distance:
... km
Int no. #223286
Renegotiation
Knaus 600 MG
Auction end: Thu, 05/14/2026, 10:00 PM
Availability: immediately
Last bid:
Concealed
Reserved price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Do you have any further questions about the vehicle?
You have the possibility to send a message to the seller.