Int no. #207078
Buying opportunity
Karmann Ontario 700
This auction has expired (Tue, 04/28/2026, 2:42 PM)
Availability: immediately
Reserved price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Vehicle profile
| Brand | Karmann |
| Category | Alcove |
| Series | Ontario |
| Modell | 700 |
| Initial registration | 07/2010 |
| Mileage | 120.000 km |
| Chassis | Fiat |
| Engine power in kW | 115 kW (156 PS) |
| Displacement in cm³ | 2999 cm³ |
| Gearbox | Circuit |
| Fuel | Diesel |
| Air conditioning | Cab climate |
| Number of belted seats | 6 |
| Permissible total weight in kg | 4.000 kg |
| Length in mm | 7.064 mm |
| Main set tires | Summer tires |
Equipment
| Airbag for passenger | |
| On-board computer | |
| Rotating passenger seat | |
| Electric exterior mirrors | |
| Power windows front | |
| Radio and sound | Radio / CD, AUX connector, USB port |
| Cruise control | |
| Central locking system | Central locking with radio remote control |
General description
Known defects
No known defects worth mentioning
Location
Germany, Westerkappeln
Zip code: 49492
Distance:
... km
Int no. #207078
Buying opportunity
Karmann Ontario 700
This auction has expired (Tue, 04/28/2026, 2:42 PM)
Availability: immediately
Reserved price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Do you have any further questions about the vehicle?
You have the possibility to send a message to the seller.