Int no. #172822
Active
Immediate purchase possible
Karmann LT 28
Loading ...
(Tue, 04/28/2026, 9:15 AM)
Availability: immediately
Current price:
... €
Release price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Vehicle profile
| Brand | Karmann |
| Category | Alcove |
| Series | Andere Baureihe |
| Model | LT 28 |
| Initial registration | 06/1986 |
| Mileage | 206.000 km |
| Chassis | VW |
| Engine power in kW | 57 kW (77 PS) |
| Displacement in cm³ | 2370 cm³ |
| Gearbox | Circuit |
| Fuel | Diesel |
| Air conditioning | no cab air conditioning |
| Number of belted seats | 3 |
| Permissible total weight in kg | 3.100 kg |
| Length in mm | 5.100 mm |
| Main set tires | Winter tires |
| Second set of tires | Summer tires |
Equipment
| Radio and sound | Radio, Sound system, AUX connector, USB port, Bluetooth |
| Cruise control |
General description
Known defects
Refrigerator does not run on gas
Location
Germany, Kranenburg
Zip code: 47559
Distance:
... km
Int no. #172822
Active
Immediate purchase possible
Karmann LT 28
Loading ...
(Tue, 04/28/2026, 9:15 AM)
Availability: immediately
Current price:
... €
Release price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Do you have any further questions about the vehicle?
You have the possibility to send a message to the seller.