Int no. #230762
Active
Immediate purchase possible
Karmann Dexter 4x4
Loading ...
(Mon, 06/01/2026, 11:12 AM)
Availability: immediately
Current price:
... €
(incl. 20% VAT.)
Release price:
... €
(incl. 20% VAT.)
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Vehicle profile
| Brand | Karmann |
| Category | Box van |
| Series | Dexter |
| Model | 4x4 |
| Initial registration | 05/2021 |
| Mileage | 36.900 km |
| Chassis | Ford |
| Engine power in kW | 125 kW (170 PS) |
| Displacement in cm³ | 1995 cm³ |
| Gearbox | Circuit |
| Fuel | Diesel |
| Air conditioning | Cab climate |
| Number of belted seats | 4 |
| Permissible total weight in kg | 3.500 kg |
| Length in mm | 5.990 mm |
| Main set tires | Summer tires |
| Second set of tires | Winter tires |
Equipment
| Airbag for passenger | |
| All-wheel drive | |
| Tow bar | |
| Passenger airbag can be switched off | |
| On-board computer | |
| Rotatable driver seat | |
| Parking aid | Camera |
| Electric exterior mirrors | |
| Power windows front | |
| Alloy wheels | |
| Particle filter |
General description
Known defects
No known defects worth mentioning
Location
Austria, Seeboden
Zip code: 9871
Distance:
... km
Int no. #230762
Active
Immediate purchase possible
Karmann Dexter 4x4
Loading ...
(Mon, 06/01/2026, 11:12 AM)
Availability: immediately
Current price:
... €
(incl. 20% VAT.)
Release price:
... €
(incl. 20% VAT.)
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Do you have any further questions about the vehicle?
You have the possibility to send a message to the seller.