Int no. #20168
Ended
Karmann Davis 540
Auction end: Thu, 02/22/2024, 6:08 PM
Availability: immediately
Last bid:
... €
Reserved price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Vehicle profile
| Brand | Karmann |
| Category | Box van |
| Model | Davis 540 |
| Initial registration | 11/2020 |
| Mileage | 31.200 km |
| Chassis | Fiat |
| Engine power in kW | 96 kW (131 PS) |
| Displacement in cm³ | 2287 cm³ |
| Gearbox | Circuit |
| Fuel | Diesel |
| Pollutant class | Euro 6 |
| Environmental badge | 4 (Green) |
| Air conditioning | Cab climate |
| Number of belted seats | 4 |
| Permissible total weight in kg | 3.300 kg |
| Length in mm | 5.410 mm |
| Width in mm | 2.050 mm |
| Height in mm | 2.650 mm |
| Vehicle identification number | ***************** |
| Main set tires | Summer tires |
| Condition main set of tires (estimation) | good |
| Second set of tires | Winter tires |
| Condition second set of tires (estimation) | good |
Equipment
| ABS | |
| Airbag for driver | |
| Alarm system | |
| Hill Start Assist | |
| On-board computer | |
| Rotating passenger seat | |
| Rotatable driver seat | |
| Parking aid | Rear, Camera |
| Power windows front | |
| ESP | |
| Hands-free kit | |
| Alloy wheels | |
| Navigation system | |
| Fog light | |
| Radio and sound | Radio, Sound system, USB port, Bluetooth |
| Headlight | LED daytime running lights |
| Power steering | |
| Voice control | |
| Parking heater | |
| Cruise control | |
| Central locking system | Central locking with radio remote control |
General description
Known defects
Compressor of the refrigerator defective
Fly screen door is stiff, but works.
Location
Germany, Brietlingen
Zip code: 21382
Distance:
... km
Int no. #20168
Ended
Karmann Davis 540
Auction end: Thu, 02/22/2024, 6:08 PM
Availability: immediately
Last bid:
... €
Reserved price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Do you have any further questions about the vehicle?
You have the possibility to send a message to the seller.