Int no. #225214
Active
Kabe TMRX 880 LT
Loading ...
(Sat, 05/16/2026, 9:31 AM)
Availability: 15. August 2026
Current price:
... €
Reserved price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Vehicle profile
| Brand | Kabe |
| Category | Partially integrated |
| Model | TMRX 880 LT |
| Initial registration | 07/2024 |
| Mileage | 10.500 km |
| Chassis | Mercedes |
| Engine power in kW | 125 kW (170 PS) |
| Displacement in cm³ | 2143 cm³ |
| Gearbox | Automatic |
| Fuel | Diesel |
| Air conditioning | Cab climate |
| Number of belted seats | 3 |
| Permissible total weight in kg | 5.200 kg |
| Length in mm | 9.090 mm |
| Main set tires | All-season tires |
Equipment
| Airbag for passenger | |
| Alarm system | |
| Tow bar | |
| Passenger airbag can be switched off | |
| On-board computer | |
| Rotating passenger seat | |
| Rotatable driver seat | |
| Parking aid | Front, Rear, Camera |
| Power windows front | |
| ESP | |
| Hands-free kit | |
| Alloy wheels | |
| Lumbar support | |
| Multifunction steering wheel | |
| Navigation system | |
| Particle filter | |
| Radio and sound | Radio, Sound system, AUX connector, WLAN hotspot, Touchscreen |
| Seat heating | |
| Cruise control |
General description
Known defects
No known defects worth mentioning
Location
Germany, Düsseldorf
Zip code: 40599
Distance:
... km
Int no. #225214
Active
Kabe TMRX 880 LT
Loading ...
(Sat, 05/16/2026, 9:31 AM)
Availability: 15. August 2026
Current price:
... €
Reserved price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Do you have any further questions about the vehicle?
You have the possibility to send a message to the seller.