Int no. #217831
Buying opportunity
Itineo SB740
This auction has expired (Tue, 04/28/2026, 2:40 PM)
Availability: 01. Juli 2026
Reserved price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Vehicle profile
| Brand | Itineo |
| Category | Integrated |
| Model | SB740 |
| Initial registration | 05/2024 |
| Mileage | 22.000 km |
| Chassis | Fiat |
| Engine power in kW | 88 kW (120 PS) |
| Displacement in cm³ | 2184 cm³ |
| Gearbox | Circuit |
| Fuel | Diesel |
| Air conditioning | Cab climate |
| Number of belted seats | 5 |
| Permissible total weight in kg | 4.090 kg |
| Length in mm | 7.420 mm |
| Main set tires | All-season tires |
Equipment
| Airbag for passenger | |
| Rotating passenger seat | |
| Rotatable driver seat | |
| Parking aid | Rear, Camera |
| Electric exterior mirrors | |
| Power windows front | |
| Hands-free kit | |
| ISOFIX | |
| Multifunction steering wheel | |
| Radio and sound | Radio |
| Cruise control | |
| Central locking system | Central locking with radio remote control |
General description
Known defects
No known defects worth mentioning
Location
Germany, Schöffengrund
Zip code: 35641
Distance:
... km
Int no. #217831
Buying opportunity
Itineo SB740
This auction has expired (Tue, 04/28/2026, 2:40 PM)
Availability: 01. Juli 2026
Reserved price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Do you have any further questions about the vehicle?
You have the possibility to send a message to the seller.