Int no. #225209
Active
Itineo JC740
Loading ...
(Sat, 05/16/2026, 9:43 AM)
Availability: 01. August 2026
Current price:
... €
Reserved price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Vehicle profile
| Brand | Itineo |
| Category | Integrated |
| Model | JC740 |
| Initial registration | 05/2021 |
| Mileage | 90.500 km |
| Chassis | Fiat |
| Engine power in kW | 103 kW (140 PS) |
| Displacement in cm³ | 2184 cm³ |
| Gearbox | Circuit |
| Fuel | Diesel |
| Air conditioning | Cab climate |
| Number of belted seats | 4 |
| Permissible total weight in kg | 3.500 kg |
| Length in mm | 7.400 mm |
| Main set tires | Winter tires |
Equipment
| Airbag for passenger | |
| Rotating passenger seat | |
| Rotatable driver seat | |
| Parking aid | Camera |
| Power windows front | |
| ESP | |
| Particle filter | |
| Cruise control |
General description
Known defects
No known defects worth mentioning
Location
Germany, Zwickau
Zip code: 08058
Distance:
... km
Int no. #225209
Active
Itineo JC740
Loading ...
(Sat, 05/16/2026, 9:43 AM)
Availability: 01. August 2026
Current price:
... €
Reserved price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Do you have any further questions about the vehicle?
You have the possibility to send a message to the seller.