Int no. #223611
Active
Hymer Van 522
Loading ...
(Fri, 05/29/2026, 9:54 AM)
Availability: immediately
Current price:
... €
Release price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Vehicle profile
| Brand | Hymer |
| Category | Partially integrated |
| Model | Van 522 |
| Initial registration | 07/2007 |
| Mileage | 101.000 km |
| Chassis | Ford |
| Engine power in kW | 96 kW (131 PS) |
| Displacement in cm³ | Unbekannt cm³ |
| Gearbox | Circuit |
| Fuel | Diesel |
| Air conditioning | Cab climate |
| Number of belted seats | 4 |
| Permissible total weight in kg | 3.500 kg |
| Length in mm | 5.990 mm |
| Main set tires | All-season tires |
Equipment
| Airbag for passenger | |
| Parking aid | Rear, Camera |
| Hands-free kit | |
| Navigation system | |
| Radio and sound | Sound system, USB port, Bluetooth, Touchscreen |
| Cruise control | |
| Central locking system | Central locking system |
General description
Known defects
Left rear light scratch.
Location
Germany, Hamburg
Zip code: 22529
Distance:
... km
Int no. #223611
Active
Hymer Van 522
Loading ...
(Fri, 05/29/2026, 9:54 AM)
Availability: immediately
Current price:
... €
Release price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Do you have any further questions about the vehicle?
You have the possibility to send a message to the seller.