Int no. #219667
Active
Hymer Tramp SL 704
Loading ...
(Mon, 05/04/2026, 2:18 PM)
Availability: 21. Mai 2026
Current price:
... €
Reserved price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Vehicle profile
| Brand | Hymer |
| Category | Partially integrated |
| Model | Tramp SL 704 |
| Initial registration | 08/2019 |
| Mileage | 29.000 km |
| Chassis | Fiat |
| Engine power in kW | 110 kW (150 PS) |
| Displacement in cm³ | 2287 cm³ |
| Gearbox | Automatic |
| Fuel | Diesel |
| Air conditioning | Cab climate |
| Number of belted seats | 4 |
| Permissible total weight in kg | 4.500 kg |
| Length in mm | 7.790 mm |
| Main set tires | Summer tires |
Equipment
| Airbag for passenger | |
| On-board computer | |
| Rotating passenger seat | |
| Rotatable driver seat | |
| Parking aid | Camera |
| Electric exterior mirrors | |
| Power windows front | |
| Hands-free kit | |
| Alloy wheels | |
| Navigation system | |
| Radio and sound | Radio, Sound system, Bluetooth |
| Cruise control |
General description
Known defects
Handle of freezer compartment door broken, but works.
Back panel of a wall cupboard loose.
Damage
Location
Germany, Leverkusen
Zip code: 51373
Distance:
... km
Int no. #219667
Active
Hymer Tramp SL 704
Loading ...
(Mon, 05/04/2026, 2:18 PM)
Availability: 21. Mai 2026
Current price:
... €
Reserved price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Do you have any further questions about the vehicle?
You have the possibility to send a message to the seller.