Int no. #209939
Buying opportunity
Hymer t578 cl
This auction has expired (Mon, 04/27/2026, 12:35 PM)
Availability: 22. Juli 2026
Release price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Vehicle profile
| Brand | Hymer |
| Category | Partially integrated |
| Model | t578 cl |
| Initial registration | 11/2013 |
| Mileage | 63.000 km |
| Chassis | Fiat |
| Engine power in kW | 81 kW (110 PS) |
| Displacement in cm³ | 2286 cm³ |
| Gearbox | Automatic |
| Fuel | Diesel |
| Air conditioning | Cab climate |
| Number of belted seats | 4 |
| Permissible total weight in kg | 3.500 kg |
| Length in mm | 7.000 mm |
| Main set tires | Winter tires |
Equipment
| Airbag for passenger | |
| Rotating passenger seat | |
| Rotatable driver seat | |
| Parking aid | Camera |
| Electric exterior mirrors | |
| Power windows front | |
| Navigation system | |
| Radio and sound | Radio |
| Cruise control |
General description
Known defects
When reversing, three branches have penetrated the rear wall. Damage is new and therefore not yet repaired. Will be professionally repaired.
Damage
Location
Germany, Spropckhövel
Zip code: 45549
Distance:
... km
Int no. #209939
Buying opportunity
Hymer t578 cl
This auction has expired (Mon, 04/27/2026, 12:35 PM)
Availability: 22. Juli 2026
Release price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Do you have any further questions about the vehicle?
You have the possibility to send a message to the seller.