Int no. #219368
Renegotiation
Hymer Starline 640
Auction end: Sat, 05/02/2026, 12:00 PM
Availability: immediately
Last bid:
Concealed
Reserved price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Vehicle profile
| Brand | Hymer |
| Category | Integrated |
| Model | Starline 640 |
| Initial registration | 12/2000 |
| Mileage | 183.400 km |
| Chassis | Mercedes |
| Engine power in kW | 95 kW (129 PS) |
| Displacement in cm³ | 2148 cm³ |
| Gearbox | Circuit |
| Fuel | Diesel |
| Air conditioning | Cab climate |
| Number of belted seats | 3 |
| Permissible total weight in kg | 3.500 kg |
| Length in mm | 6.640 mm |
| Main set tires | Summer tires |
Equipment
| Alarm system | |
| Rotating passenger seat | |
| Rotatable driver seat | |
| Parking aid | Camera |
| Power windows front | |
| Radio and sound | Radio, Radio / CD, AUX connector, USB port, Bluetooth |
General description
Known defects
Signs of use due to age are present:
minor dents and signs of wear on the outside
the paint on the spoiler is peeling in places due to age and sunlight
the washbasin is discolored, probably due to a stronger chemical used in the past
These points are mainly visual and do not affect the overall good condition of the vehicle.
Location
Germany, Bad Zwischenahn
Zip code: 26160
Distance:
... km
Int no. #219368
Renegotiation
Hymer Starline 640
Auction end: Sat, 05/02/2026, 12:00 PM
Availability: immediately
Last bid:
Concealed
Reserved price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Do you have any further questions about the vehicle?
You have the possibility to send a message to the seller.