Int no. #110743
Ended
Hymer MLT 580
Auction end: Wed, 06/11/2025, 10:15 AM
Availability: immediately
Starting price:
... €
Reserved price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Vehicle profile
| Brand | Hymer |
| Category | Partially integrated |
| Model | MLT 580 |
| Initial registration | 05/2016 |
| Mileage | 45.000 km |
| Chassis | Mercedes |
| Engine power in kW | 120 kW (163 PS) |
| Displacement in cm³ | 2143 cm³ |
| Gearbox | Automatic |
| Fuel | Diesel |
| Air conditioning | Cab climate |
| Number of belted seats | 2 |
| Permissible total weight in kg | 3.500 kg |
| Length in mm | 6.970 mm |
| Main set tires | All-season tires |
Equipment
| Airbag for passenger | |
| On-board computer | |
| Rotating passenger seat | |
| Rotatable driver seat | |
| Electric exterior mirrors | |
| Power windows front | |
| ESP | |
| Hands-free kit | |
| Navigation system | |
| Particle filter | |
| Radio and sound | Radio, Radio / CD, USB port |
| Cruise control |
General description
Known defects
some scratches, front bumper dent with scratches, rear right side dent, exterior mirror housing damaged
Damage
Location
Germany, Oberstaufen
Zip code: 87534
Distance:
... km
Int no. #110743
Ended
Hymer MLT 580
Auction end: Wed, 06/11/2025, 10:15 AM
Availability: immediately
Starting price:
... €
Reserved price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Do you have any further questions about the vehicle?
You have the possibility to send a message to the seller.