Int no. #227188
Active
Hymer ML-T 580
Loading ...
(Thu, 05/21/2026, 9:36 AM)
Availability: immediately
Current price:
... €
(incl. 19% VAT.)
Reserved price:
... €
(incl. 19% VAT.)
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Vehicle profile
| Brand | Hymer |
| Category | Integrated |
| Model | ML-T 580 |
| Initial registration | 12/2024 |
| Mileage | 6.286 km |
| Chassis | Mercedes |
| Engine power in kW | 140 kW (190 PS) |
| Displacement in cm³ | 1950 cm³ |
| Gearbox | Automatic |
| Fuel | Diesel |
| Air conditioning | Cab climate |
| Number of belted seats | 2 |
| Permissible total weight in kg | 3.547 kg |
| Length in mm | 6.985 mm |
| Main set tires | All-season tires |
Equipment
| Airbag for passenger | |
| All-wheel drive | |
| Tow bar | |
| Passenger airbag can be switched off | |
| Electric exterior mirrors | |
| Power windows front | |
| Hands-free kit | |
| Alloy wheels | |
| Light sensor | |
| Multifunction steering wheel | |
| Navigation system | |
| Particle filter | |
| Seat heating | |
| Cruise control |
General description
Known defects
A crack in the top right corner of the roof, which is still being repaired
Location
Germany, Kassel
Zip code: 34117
Distance:
... km
Int no. #227188
Active
Hymer ML-T 580
Loading ...
(Thu, 05/21/2026, 9:36 AM)
Availability: immediately
Current price:
... €
(incl. 19% VAT.)
Reserved price:
... €
(incl. 19% VAT.)
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Do you have any further questions about the vehicle?
You have the possibility to send a message to the seller.