Int no. #207359
Active
Immediate purchase possible
Hymer Exsis t 474
Loading ...
(Tue, 04/07/2026, 9:37 AM)
Availability: immediately
Current price:
... €
Release price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Vehicle profile
| Brand | Hymer |
| Category | Partially integrated |
| Model | Exsis t 474 |
| Initial registration | 03/2020 |
| Mileage | 23.150 km |
| Chassis | Fiat |
| Engine power in kW | 118 kW (160 PS) |
| Displacement in cm³ | 2287 cm³ |
| Gearbox | Automatic |
| Fuel | Diesel |
| Air conditioning | Cab climate |
| Number of belted seats | 4 |
| Permissible total weight in kg | 3.500 kg |
| Length in mm | 6.590 mm |
| Main set tires | All-season tires |
Equipment
| Airbag for passenger | |
| Rotating passenger seat | |
| Rotatable driver seat | |
| Power windows front | |
| ESP | |
| Hands-free kit | |
| Navigation system | |
| Radio and sound | Radio / CD, Sound system, Bluetooth, Touchscreen |
| Cruise control | |
| Central locking system | Central locking system |
General description
Known defects
The third brake light Jokon LED works but has slight moisture ingress.
The LED spotlight in the dinette area has a loose contact.
Location
Germany, Grefrath
Zip code: 47929
Distance:
... km
Int no. #207359
Active
Immediate purchase possible
Hymer Exsis t 474
Loading ...
(Tue, 04/07/2026, 9:37 AM)
Availability: immediately
Current price:
... €
Release price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Do you have any further questions about the vehicle?
You have the possibility to send a message to the seller.