Int no. #147129
Buying opportunity
Hymer Exsis-i 580 Pure
This auction has expired (Tue, 04/28/2026, 2:44 PM)
Availability: immediately
Reserved price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Vehicle profile
| Brand | Hymer |
| Category | Integrated |
| Model | Exsis-i 580 Pure |
| Initial registration | 10/2020 |
| Mileage | 17.000 km |
| Chassis | Citroen |
| Engine power in kW | 120 kW (163 PS) |
| Displacement in cm³ | 1997 cm³ |
| Gearbox | Circuit |
| Fuel | Diesel |
| Air conditioning | Cab climate |
| Number of belted seats | 4 |
| Permissible total weight in kg | 3.800 kg |
| Length in mm | 7.000 mm |
| Main set tires | Summer tires |
| Second set of tires | Winter tires |
Equipment
| Airbag for passenger | |
| Tow bar | |
| Passenger airbag can be switched off | |
| On-board computer | |
| Rotating passenger seat | |
| Rotatable driver seat | |
| Parking aid | Camera |
| Power windows front | |
| ESP | |
| Hands-free kit | |
| Alloy wheels | |
| Lumbar support | |
| Light sensor | |
| Navigation system | |
| Particle filter | |
| Radio and sound | Radio, Sound system, AUX connector, USB port, Bluetooth, WLAN hotspot, Touchscreen |
| Cruise control | |
| Central locking system | Central locking system |
General description
Known defects
No known defects worth mentioning
Location
Germany, Grünheide
Zip code: 15537
Distance:
... km
Int no. #147129
Buying opportunity
Hymer Exsis-i 580 Pure
This auction has expired (Tue, 04/28/2026, 2:44 PM)
Availability: immediately
Reserved price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Do you have any further questions about the vehicle?
You have the possibility to send a message to the seller.