Int no. #232373
Active
Hymer EXSIS 414
Loading ...
(Mon, 06/01/2026, 9:23 AM)
Availability: immediately
Current price:
... €
Release price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Vehicle profile
| Brand | Hymer |
| Category | Integrated |
| Model | EXSIS 414 |
| Initial registration | 10/2017 |
| Mileage | 29.000 km |
| Chassis | Fiat |
| Engine power in kW | 107 kW (145 PS) |
| Displacement in cm³ | 2300 cm³ |
| Gearbox | Circuit |
| Fuel | Diesel |
| Air conditioning | Cab climate |
| Number of belted seats | 4 |
| Permissible total weight in kg | 3.500 kg |
| Length in mm | 5.990 mm |
| Main set tires | Summer tires |
Equipment
| Airbag for passenger | |
| Rotating passenger seat | |
| Rotatable driver seat | |
| Electric exterior mirrors | |
| Power windows front | |
| Hands-free kit | |
| Multifunction steering wheel | |
| Radio and sound | Radio / CD, Sound system, USB port, Bluetooth, Touchscreen |
| Cruise control |
General description
Known defects
No known defects worth mentioning
Location
Germany, München
Zip code: 81541
Distance:
... km
Int no. #232373
Active
Hymer EXSIS 414
Loading ...
(Mon, 06/01/2026, 9:23 AM)
Availability: immediately
Current price:
... €
Release price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Do you have any further questions about the vehicle?
You have the possibility to send a message to the seller.