Int no. #219822
Active
Hymer Eriba Nova 540A
Loading ...
(Mon, 05/04/2026, 2:09 PM)
Availability: immediately
Current price:
... €
Reserved price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Caravan profile
| Brand | Hymer |
| Model | Eriba Nova 540A |
| Initial registration | 05/2003 |
| Permissible total weight in kg | 1.600 kg |
| Mover / maneuvering aid | No |
| HU valid | Yes |
| HU valid until | 06/2027 |
| Length in mm | 7.150 mm |
| Main set tires | All-season tires |
| Anti-snaking clutch | Yes |
| Stand / roof air conditioner | No |
| Number of sleeping places | 4 |
Equipment
| Single bed | |
| Window darkening | |
| Gas heating | |
| WC |
General description
Known defects
Bait rail slightly damaged in the front area and front right window damaged, but tight.
Location
Germany, Crailsheim
Zip code: 74564
Distance:
... km
Int no. #219822
Active
Hymer Eriba Nova 540A
Loading ...
(Mon, 05/04/2026, 2:09 PM)
Availability: immediately
Current price:
... €
Reserved price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Do you have any further questions about the vehicle?
You have the possibility to send a message to the seller.