Int no. #208224
Buying opportunity
Hymer Ducato
This auction has expired (Sat, 04/04/2026, 9:35 AM)
Availability: immediately
Reserved price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Vehicle profile
| Brand | Hymer |
| Category | Alcove |
| Model | Ducato |
| Initial registration | 05/1994 |
| Mileage | 214.000 km |
| Chassis | Fiat |
| Engine power in kW | 55 kW (75 PS) |
| Displacement in cm³ | 2500 cm³ |
| Gearbox | Circuit |
| Fuel | Diesel |
| Air conditioning | no cab air conditioning |
| Number of belted seats | 6 |
| Permissible total weight in kg | 3.490 kg |
| Length in mm | 7.200 mm |
| Main set tires | All-season tires |
Equipment
| Rotating passenger seat | |
| Radio and sound | Radio / CD, AUX connector, USB port |
General description
Known defects
No known defects worth mentioning
Location
Germany, REES
Zip code: 46459
Distance:
... km
Int no. #208224
Buying opportunity
Hymer Ducato
This auction has expired (Sat, 04/04/2026, 9:35 AM)
Availability: immediately
Reserved price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Do you have any further questions about the vehicle?
You have the possibility to send a message to the seller.