Int no. #218981
Buying opportunity
Hymer CS 544 K
This auction has expired (Thu, 04/30/2026, 2:00 PM)
Availability: immediately
Reserved price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Vehicle profile
| Brand | Hymer |
| Category | Alcove |
| Model | CS 544 K |
| Initial registration | 03/2000 |
| Mileage | 195.500 km |
| Chassis | Fiat |
| Engine power in kW | 90 kW (122 PS) |
| Displacement in cm³ | 2800 cm³ |
| Gearbox | Circuit |
| Fuel | Diesel |
| Air conditioning | no cab air conditioning |
| Number of belted seats | 5 |
| Permissible total weight in kg | 3.400 kg |
| Length in mm | 5.700 mm |
| Main set tires | Winter tires |
Equipment
| Tow bar | |
| Parking aid | Camera |
| Radio and sound | Radio |
General description
Known defects
No known defects worth mentioning
Location
Germany, Issigau
Zip code: 95188
Distance:
... km
Int no. #218981
Buying opportunity
Hymer CS 544 K
This auction has expired (Thu, 04/30/2026, 2:00 PM)
Availability: immediately
Reserved price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Do you have any further questions about the vehicle?
You have the possibility to send a message to the seller.