Int no. #222342
Active
Immediate purchase possible
Hymer Camp 544
Loading ...
(Tue, 05/26/2026, 9:47 AM)
Availability: immediately
Current price:
... €
Release price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Vehicle profile
| Brand | Hymer |
| Category | Alcove |
| Model | Camp 544 |
| Initial registration | 05/1995 |
| Mileage | 165.000 km |
| Chassis | Fiat |
| Engine power in kW | 85 kW (116 PS) |
| Displacement in cm³ | 2500 cm³ |
| Gearbox | Circuit |
| Fuel | Diesel |
| Air conditioning | no cab air conditioning |
| Number of belted seats | 6 |
| Permissible total weight in kg | 3.440 kg |
| Length in mm | 6.080 mm |
| Main set tires | Summer tires |
Equipment
General description
Known defects
Speedometer display has failed
Damage
Location
Germany, Karlsruhe
Zip code: 76137
Distance:
... km
Int no. #222342
Active
Immediate purchase possible
Hymer Camp 544
Loading ...
(Tue, 05/26/2026, 9:47 AM)
Availability: immediately
Current price:
... €
Release price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Do you have any further questions about the vehicle?
You have the possibility to send a message to the seller.