Int no. #218965
Active
Hymer Camp 52 D
Loading ...
(Thu, 04/30/2026, 2:15 PM)
Availability: immediately
Current price:
... €
Reserved price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Vehicle profile
| Brand | Hymer |
| Category | Alcove |
| Model | Camp 52 D |
| Initial registration | 04/1990 |
| Mileage | 268.891 km |
| Chassis | Fiat |
| Engine power in kW | 55 kW (75 PS) |
| Displacement in cm³ | 1929 cm³ |
| Gearbox | Circuit |
| Fuel | Diesel |
| Air conditioning | no cab air conditioning |
| Number of belted seats | 2 |
| Permissible total weight in kg | 2.150 kg |
| Length in mm | 5.230 mm |
| Main set tires | Summer tires |
Equipment
| Radio and sound | Radio |
General description
Known defects
Bathroom floor
Location
Germany, Neu Poserin
Zip code: 19399
Distance:
... km
Int no. #218965
Active
Hymer Camp 52 D
Loading ...
(Thu, 04/30/2026, 2:15 PM)
Availability: immediately
Current price:
... €
Reserved price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Do you have any further questions about the vehicle?
You have the possibility to send a message to the seller.