Int no. #213733
Active
Immediate purchase possible
Hymer C 494
Loading ...
(Mon, 05/25/2026, 9:28 AM)
Availability: immediately
Current price:
... €
Release price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Vehicle profile
| Brand | Hymer |
| Category | Alcove |
| Model | C 494 |
| Initial registration | 03/2004 |
| Mileage | 177.000 km |
| Chassis | Fiat |
| Engine power in kW | 81 kW (110 PS) |
| Displacement in cm³ | 2286 cm³ |
| Gearbox | Circuit |
| Fuel | Diesel |
| Air conditioning | no cab air conditioning |
| Number of belted seats | 4 |
| Permissible total weight in kg | 3.500 kg |
| Length in mm | 5.020 mm |
| Main set tires | Summer tires |
Equipment
| Radio and sound | Radio, Radio / CD, Bluetooth |
General description
Known defects
Shower tray no longer tight
Location
Germany, Blomberg
Zip code: 32825
Distance:
... km
Int no. #213733
Active
Immediate purchase possible
Hymer C 494
Loading ...
(Mon, 05/25/2026, 9:28 AM)
Availability: immediately
Current price:
... €
Release price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Do you have any further questions about the vehicle?
You have the possibility to send a message to the seller.