Int no. #216205
Active
Immediate purchase possible
Hymer B660 SL
Loading ...
(Mon, 04/27/2026, 12:26 PM)
Availability: immediately
Current price:
... €
Release price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Vehicle profile
| Brand | Hymer |
| Category | Integrated |
| Model | B660 SL |
| Initial registration | 01/2010 |
| Mileage | 98.000 km |
| Chassis | Mercedes |
| Engine power in kW | 135 kW (184 PS) |
| Displacement in cm³ | 2987 cm³ |
| Gearbox | Automatic |
| Fuel | Diesel |
| Air conditioning | Cab climate |
| Number of belted seats | 4 |
| Permissible total weight in kg | 5.000 kg |
| Length in mm | 7.300 mm |
| Main set tires | All-season tires |
Equipment
| Tow bar | |
| Rotating passenger seat | |
| Rotatable driver seat | |
| Parking aid | Rear, Camera |
| Power windows front | |
| Multifunction steering wheel | |
| Navigation system | |
| Particle filter | |
| Radio and sound | Radio / CD |
| Cruise control |
General description
Known defects
It is missing an original hubcap in the front.
The car has 2TV and electric floor heating, 200A Sehlitium batteries, lifting supports, refrigerator with freezer compartment above oven
Damage
Location
Germany, Heinsberg
Zip code: 52525
Distance:
... km
Int no. #216205
Active
Immediate purchase possible
Hymer B660 SL
Loading ...
(Mon, 04/27/2026, 12:26 PM)
Availability: immediately
Current price:
... €
Release price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Do you have any further questions about the vehicle?
You have the possibility to send a message to the seller.