Int no. #227556
Active
Immediate purchase possible
Hymer b524
Loading ...
(Fri, 05/22/2026, 9:21 AM)
Availability: immediately
Current price:
... €
Release price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Vehicle profile
| Brand | Hymer |
| Category | Integrated |
| Model | b524 |
| Initial registration | 07/2002 |
| Mileage | 157.800 km |
| Chassis | Fiat |
| Engine power in kW | 94 kW (128 PS) |
| Displacement in cm³ | 2800 cm³ |
| Gearbox | Circuit |
| Fuel | Diesel |
| Air conditioning | no cab air conditioning |
| Number of belted seats | 3 |
| Permissible total weight in kg | 3.500 kg |
| Length in mm | 6.060 mm |
| Main set tires | All-season tires |
Equipment
| Rotating passenger seat | |
| Rotatable driver seat | |
| Parking aid | Camera |
| Hands-free kit | |
| Radio and sound | Radio |
General description
Known defects
Satellite dish with dent, but fully functional
Location
Germany, Dettighofen
Zip code: 79802
Distance:
... km
Int no. #227556
Active
Immediate purchase possible
Hymer b524
Loading ...
(Fri, 05/22/2026, 9:21 AM)
Availability: immediately
Current price:
... €
Release price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Do you have any further questions about the vehicle?
You have the possibility to send a message to the seller.