Int no. #225169
Active
Immediate purchase possible
Hymer B514SL Silverline
Loading ...
(Tue, 05/19/2026, 9:20 AM)
Availability: immediately
Current price:
... €
Release price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Vehicle profile
| Brand | Hymer |
| Category | Integrated |
| Model | B514SL Silverline |
| Initial registration | 03/2006 |
| Mileage | 165.000 km |
| Chassis | Fiat |
| Engine power in kW | 94 kW (128 PS) |
| Displacement in cm³ | 2800 cm³ |
| Gearbox | Circuit |
| Fuel | Diesel |
| Licence Plate | 1VBV54 |
| Number of belted seats | 4 |
| Permissible total weight in kg | 3.500 kg |
| Length in mm | 6.600 mm |
| Main set tires | Summer tires |
Equipment
| Alarm system | |
| Rotating passenger seat | |
| Rotatable driver seat | |
| Power windows front | |
| Hands-free kit | |
| Radio and sound | Radio / CD, USB port, Bluetooth, Apple CarPlay |
General description
Known defects
sensor schoonwatertank werkt niet goed en verduistering van het dakraam rolt niet goed op
Location
Netherlands, Tilburg
Zip code: 5018ce
Distance:
... km
Int no. #225169
Active
Immediate purchase possible
Hymer B514SL Silverline
Loading ...
(Tue, 05/19/2026, 9:20 AM)
Availability: immediately
Current price:
... €
Release price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Do you have any further questions about the vehicle?
You have the possibility to send a message to the seller.