Int no. #227186
Active
Immediate purchase possible
Hymer B514
Loading ...
(Fri, 05/29/2026, 10:27 AM)
Availability: 01. Juni 2026
Current price:
... €
Release price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Vehicle profile
| Brand | Hymer |
| Category | Integrated |
| Model | B514 |
| Initial registration | 02/2006 |
| Mileage | 152.670 km |
| Chassis | Fiat |
| Engine power in kW | 118 kW (160 PS) |
| Displacement in cm³ | Unbekannt cm³ |
| Gearbox | Circuit |
| Fuel | Diesel |
| Licence Plate | 39rznr |
| Air conditioning | Cab climate |
| Number of belted seats | 4 |
| Permissible total weight in kg | 3.500 kg |
| Length in mm | 6.500 mm |
| Main set tires | All-season tires |
| Second set of tires | All-season tires |
Equipment
| Tow bar | |
| Rotating passenger seat | |
| Rotatable driver seat | |
| Parking aid | Camera |
| Power windows front | |
| Radio and sound | Radio / CD, USB port, Bluetooth |
| Cruise control |
General description
Known defects
No known defects worth mentioning
Location
Netherlands, Breda
Zip code: 4817 BP
Distance:
... km
Int no. #227186
Active
Immediate purchase possible
Hymer B514
Loading ...
(Fri, 05/29/2026, 10:27 AM)
Availability: 01. Juni 2026
Current price:
... €
Release price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Do you have any further questions about the vehicle?
You have the possibility to send a message to the seller.