Int no. #223877
Active
Hymer B MC I 600 White Line
Loading ...
(Wed, 05/13/2026, 3:51 PM)
Availability: 08. August 2026
Current price:
... €
Reserved price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Vehicle profile
| Brand | Hymer |
| Category | Integrated |
| Model | B MC I 600 White Line |
| Initial registration | 08/2025 |
| Mileage | 12.000 km |
| Chassis | Mercedes |
| Engine power in kW | 125 kW (170 PS) |
| Displacement in cm³ | 1950 cm³ |
| Gearbox | Automatic |
| Fuel | Diesel |
| Air conditioning | Cab climate |
| Number of belted seats | 4 |
| Permissible total weight in kg | 4.500 kg |
| Length in mm | 7.200 mm |
| Main set tires | All-season tires |
Equipment
| Airbag for passenger | |
| On-board computer | |
| Rotating passenger seat | |
| Rotatable driver seat | |
| Electric exterior mirrors | |
| Power windows front | |
| ESP | |
| Hands-free kit | |
| Alloy wheels | |
| Lumbar support | |
| Light sensor | |
| Multifunction steering wheel | |
| Navigation system | |
| Particle filter | |
| Radio and sound | Radio, Sound system, USB port, Bluetooth, Touchscreen |
| Seat heating | |
| Cruise control |
General description
Known defects
Sink has a hole, will be replaced under warranty at the beginning of August as part of the leak test.
Location
Germany, Radevormwald
Zip code: 42477
Distance:
... km
Int no. #223877
Active
Hymer B MC I 600 White Line
Loading ...
(Wed, 05/13/2026, 3:51 PM)
Availability: 08. August 2026
Current price:
... €
Reserved price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Do you have any further questions about the vehicle?
You have the possibility to send a message to the seller.