Int no. #205133
Sold
Hymer B MC-I 580
Auction end: Sat, 04/04/2026, 3:42 PM
Availability: immediately
Hammer price:
... €
Reserved price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Vehicle profile
| Brand | Hymer |
| Category | Integrated |
| Model | B MC-I 580 |
| Initial registration | 02/2021 |
| Mileage | 39.143 km |
| Chassis | Mercedes |
| Engine power in kW | 130 kW (177 PS) |
| Displacement in cm³ | 2143 cm³ |
| Gearbox | Automatic |
| Fuel | Diesel |
| Air conditioning | Cab climate |
| Number of belted seats | 4 |
| Permissible total weight in kg | 4.400 kg |
| Length in mm | 6.995 mm |
| Main set tires | All-season tires |
Equipment
| Airbag for passenger | |
| Passenger airbag can be switched off | |
| On-board computer | |
| Rotating passenger seat | |
| Rotatable driver seat | |
| Parking aid | Camera |
| Power windows front | |
| Electric seat adjustment | |
| ESP | |
| Hands-free kit | |
| Alloy wheels | |
| Lumbar support | |
| Light sensor | |
| Multifunction steering wheel | |
| Navigation system | |
| Particle filter | |
| Radio and sound | Sound system |
| Cruise control |
General description
Known defects
No known defects worth mentioning
Location
Germany, Elmenhorst Lichtenhagen
Zip code: 18107
Distance:
... km
Int no. #205133
Sold
Hymer B MC-I 580
Auction end: Sat, 04/04/2026, 3:42 PM
Availability: immediately
Hammer price:
... €
Reserved price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Do you have any further questions about the vehicle?
You have the possibility to send a message to the seller.