Int no. #198911
Active
Immediate purchase possible
Hymer B 690 Starline
Loading ...
(Mon, 06/01/2026, 10:03 AM)
Availability: 31. Juli 2026
Current price:
... €
Release price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Vehicle profile
| Brand | Hymer |
| Category | Integrated |
| Model | B 690 Starline |
| Initial registration | 02/2018 |
| Mileage | 36.000 km |
| Chassis | Mercedes |
| Engine power in kW | 140 kW (190 PS) |
| Displacement in cm³ | 2987 cm³ |
| Gearbox | Automatic |
| Fuel | Diesel |
| Licence Plate | L-956-gb |
| Air conditioning | Cab climate |
| Number of belted seats | 4 |
| Permissible total weight in kg | 5.300 kg |
| Length in mm | 7.970 mm |
| Main set tires | All-season tires |
| Second set of tires | All-season tires |
Equipment
| Airbag for passenger | |
| Tow bar | |
| Passenger airbag can be switched off | |
| Rotating passenger seat | |
| Rotatable driver seat | |
| Electric exterior mirrors | |
| Power windows front | |
| Electric seat adjustment | |
| ESP | |
| Hands-free kit | |
| ISOFIX | |
| Light sensor | |
| Multifunction steering wheel | |
| Navigation system | |
| Particle filter | |
| Radio and sound | Radio / CD, Bluetooth |
| Seat heating | |
| Cruise control |
General description
Known defects
Ladegreepje stuk, krasje rechtsvoor
Damage
Location
Netherlands, Obdam
Zip code: 1713 hp
Distance:
... km
Int no. #198911
Active
Immediate purchase possible
Hymer B 690 Starline
Loading ...
(Mon, 06/01/2026, 10:03 AM)
Availability: 31. Juli 2026
Current price:
... €
Release price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Do you have any further questions about the vehicle?
You have the possibility to send a message to the seller.