Int no. #212357
Active
Hymer B 595
Loading ...
(Sat, 05/16/2026, 12:01 PM)
Availability: immediately
Current price:
... €
Reserved price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Vehicle profile
| Brand | Hymer |
| Category | Integrated |
| Model | B 595 |
| Initial registration | 07/2010 |
| Mileage | 96.000 km |
| Chassis | Fiat |
| Engine power in kW | 96 kW (131 PS) |
| Displacement in cm³ | 2287 cm³ |
| Gearbox | Circuit |
| Fuel | Diesel |
| Air conditioning | Cab climate |
| Number of belted seats | 4 |
| Permissible total weight in kg | 3.500 kg |
| Length in mm | 6.500 mm |
| Main set tires | Summer tires |
Equipment
| Rotating passenger seat | |
| Parking aid | Camera |
| Power windows front | |
| Multifunction steering wheel |
General description
Known defects
Remote control for the body's air conditioning does not work, but the air conditioning can be operated using the button.
Location
Germany, Wuppertal
Zip code: 42349
Distance:
... km
Int no. #212357
Active
Hymer B 595
Loading ...
(Sat, 05/16/2026, 12:01 PM)
Availability: immediately
Current price:
... €
Reserved price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Do you have any further questions about the vehicle?
You have the possibility to send a message to the seller.