Int no. #52725
Active
Hymer B 524 SL
Loading ...
(Wed, 05/27/2026, 9:17 AM)
Availability: immediately
Current price:
... €
Reserved price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Vehicle profile
| Brand | Hymer |
| Category | Integrated |
| Model | B 524 SL |
| Initial registration | 11/2008 |
| Mileage | 100.250 km |
| Chassis | Andere |
| Engine power in kW | 96 kW (131 PS) |
| Displacement in cm³ | 2287 cm³ |
| Gearbox | Circuit |
| Fuel | Diesel |
| Air conditioning | Cab climate |
| Number of belted seats | 4 |
| Permissible total weight in kg | 4.000 kg |
| Length in mm | 6.060 mm |
| Main set tires | Summer tires |
Equipment
| Rotatable driver seat | |
| Parking aid | Rear, Camera |
| Electric exterior mirrors | |
| Power windows front | |
| Cruise control |
General description
Known defects
No known defects worth mentioning
Location
Germany, Lenggries
Zip code: 83661
Distance:
... km
Int no. #52725
Active
Hymer B 524 SL
Loading ...
(Wed, 05/27/2026, 9:17 AM)
Availability: immediately
Current price:
... €
Reserved price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Do you have any further questions about the vehicle?
You have the possibility to send a message to the seller.