Int no. #222324
Active
Hymer B 524
Loading ...
(Sat, 05/23/2026, 9:50 AM)
Availability: immediately
Current price:
... €
Reserved price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Vehicle profile
| Brand | Hymer |
| Category | Integrated |
| Model | B 524 |
| Initial registration | 03/2004 |
| Mileage | 146.000 km |
| Chassis | Fiat |
| Engine power in kW | 94 kW (128 PS) |
| Displacement in cm³ | 2800 cm³ |
| Gearbox | Circuit |
| Fuel | Diesel |
| Air conditioning | Cab climate |
| Number of belted seats | 3 |
| Permissible total weight in kg | 4.000 kg |
| Length in mm | 6.399 mm |
| Main set tires | All-season tires |
Equipment
| Airbag for passenger | |
| Rotating passenger seat | |
| Rotatable driver seat | |
| Power windows front | |
| Particle filter | |
| Radio and sound | Radio |
General description
Known defects
Signs of use due to its age..chipped areas on the bumpers
Damage
Location
Germany, Dinslaken
Zip code: 46539
Distance:
... km
Int no. #222324
Active
Hymer B 524
Loading ...
(Sat, 05/23/2026, 9:50 AM)
Availability: immediately
Current price:
... €
Reserved price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Do you have any further questions about the vehicle?
You have the possibility to send a message to the seller.