Int no. #232353
Active
Immediate purchase possible
Hobby Vantana ontour
Loading ...
(Mon, 06/01/2026, 9:19 AM)
Availability: immediately
Current price:
... €
Release price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Vehicle profile
| Brand | Hobby |
| Category | Box van |
| Model | Vantana ontour |
| Initial registration | 05/2022 |
| Mileage | 36.500 km |
| Chassis | Citroen |
| Engine power in kW | 103 kW (140 PS) |
| Displacement in cm³ | Unbekannt cm³ |
| Gearbox | Circuit |
| Fuel | Diesel |
| Air conditioning | Cab climate |
| Number of belted seats | 4 |
| Permissible total weight in kg | 3.500 kg |
| Length in mm | 6.400 mm |
| Main set tires | All-season tires |
Equipment
| Airbag for passenger | |
| Alarm system | |
| Tow bar | |
| On-board computer | |
| Rotating passenger seat | |
| Rotatable driver seat | |
| Electric exterior mirrors | |
| Power windows front | |
| Hands-free kit | |
| Alloy wheels | |
| Navigation system | |
| Particle filter | |
| Radio and sound | Sound system |
| Cruise control |
General description
Known defects
1Awning arm slightly bent. Awning works perfectly.
A pillar on the right small dent. Our parked womi was hit by a womi driving backwards with the bicycle carrier. Hardly visible. Expert opinion available
Location
Germany, Norderstedt
Zip code: 22844
Distance:
... km
Int no. #232353
Active
Immediate purchase possible
Hobby Vantana ontour
Loading ...
(Mon, 06/01/2026, 9:19 AM)
Availability: immediately
Current price:
... €
Release price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Do you have any further questions about the vehicle?
You have the possibility to send a message to the seller.