Int no. #224342
Buying opportunity
Hobby Toskana D670 AK KMC
This auction has expired (Thu, 05/14/2026, 3:25 PM)
Availability: 01. August 2026
Reserved price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Vehicle profile
| Brand | Hobby |
| Category | Alcove |
| Model | Toskana D670 AK KMC |
| Initial registration | 04/2009 |
| Mileage | 91.000 km |
| Chassis | Fiat |
| Engine power in kW | 96 kW (131 PS) |
| Displacement in cm³ | 2287 cm³ |
| Gearbox | Circuit |
| Fuel | Diesel |
| Air conditioning | Cab climate |
| Number of belted seats | 6 |
| Permissible total weight in kg | 4.000 kg |
| Length in mm | 7.395 mm |
| Main set tires | All-season tires |
Equipment
| Tow bar | |
| Rotatable driver seat | |
| Parking aid | Camera |
| Power windows front | |
| Hands-free kit | |
| Central locking system | Central locking with radio remote control |
General description
Known defects
visual defects and signs of age - exterior and interior
Location
Germany, Musterstadt
Zip code: 12345
Distance:
... km
Int no. #224342
Buying opportunity
Hobby Toskana D670 AK KMC
This auction has expired (Thu, 05/14/2026, 3:25 PM)
Availability: 01. August 2026
Reserved price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Do you have any further questions about the vehicle?
You have the possibility to send a message to the seller.