Int no. #219444
Active
Immediate purchase possible
Hobby T 500 GFSC
Loading ...
(Mon, 05/04/2026, 10:44 AM)
Availability: immediately
Current price:
... €
Release price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Vehicle profile
| Brand | Hobby |
| Category | Partially integrated |
| Model | T 500 GFSC |
| Initial registration | 11/2007 |
| Mileage | 157.500 km |
| Chassis | Ford |
| Engine power in kW | 96 kW (131 PS) |
| Displacement in cm³ | Unbekannt cm³ |
| Gearbox | Circuit |
| Fuel | Diesel |
| Air conditioning | no cab air conditioning |
| Number of belted seats | 4 |
| Permissible total weight in kg | 3.500 kg |
| Length in mm | 6.060 mm |
| Main set tires | All-season tires |
Equipment
| Airbag for passenger | |
| Tow bar | |
| Rotating passenger seat | |
| Rotatable driver seat | |
| Parking aid | Camera |
| Power windows front | |
| Hands-free kit | |
| Multifunction steering wheel | |
| Particle filter |
General description
Known defects
No known defects worth mentioning
Location
Germany, Lebbin
Zip code: 17091
Distance:
... km
Int no. #219444
Active
Immediate purchase possible
Hobby T 500 GFSC
Loading ...
(Mon, 05/04/2026, 10:44 AM)
Availability: immediately
Current price:
... €
Release price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Do you have any further questions about the vehicle?
You have the possibility to send a message to the seller.