Int no. #96392
Active
Hobby Siesta A 60 GF
Loading ...
(Thu, 04/30/2026, 9:30 AM)
Availability: immediately
Current price:
... €
Release price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Vehicle profile
| Brand | Hobby |
| Category | Alcove |
| Model | Siesta A 60 GF |
| Initial registration | 11/2017 |
| Mileage | 83.299 km |
| Chassis | Fiat |
| Engine power in kW | 96 kW (131 PS) |
| Displacement in cm³ | 2287 cm³ |
| Gearbox | Circuit |
| Fuel | Diesel |
| Air conditioning | Cab climate |
| Number of belted seats | 4 |
| Permissible total weight in kg | 3.500 kg |
| Length in mm | 6.238 mm |
| Main set tires | All-season tires |
Equipment
| Airbag for passenger | |
| On-board computer | |
| Rotating passenger seat | |
| Rotatable driver seat | |
| Parking aid | Camera |
| Electric exterior mirrors | |
| Power windows front | |
| ESP | |
| Hands-free kit | |
| Navigation system | |
| Particle filter | |
| Radio and sound | Radio, USB port, Bluetooth, Touchscreen |
| Cruise control | |
| Central locking system | Central locking system |
General description
Known defects
Slight paint damage, almost invisible. Cannot be shown in a photo.
Slight signs of wear on the upholstery.
Damage
Location
Germany, Barßel
Zip code: 26676
Distance:
... km
Int no. #96392
Active
Hobby Siesta A 60 GF
Loading ...
(Thu, 04/30/2026, 9:30 AM)
Availability: immediately
Current price:
... €
Release price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Do you have any further questions about the vehicle?
You have the possibility to send a message to the seller.