Int no. #217189
Active
Immediate purchase possible
Hobby Optima T75 Hf De luxe
Loading ...
(Thu, 05/14/2026, 3:37 PM)
Availability: immediately
Current price:
... €
Release price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Vehicle profile
| Brand | Hobby |
| Category | Partially integrated |
| Model | Optima T75 Hf De luxe |
| Initial registration | 10/2020 |
| Mileage | 38.500 km |
| Chassis | Fiat |
| Engine power in kW | 118 kW (160 PS) |
| Displacement in cm³ | 2287 cm³ |
| Gearbox | Circuit |
| Fuel | Diesel |
| Air conditioning | Cab climate |
| Number of belted seats | 4 |
| Permissible total weight in kg | 4.400 kg |
| Length in mm | 7.616 mm |
| Main set tires | All-season tires |
Equipment
| Airbag for passenger | |
| Alarm system | |
| Rotating passenger seat | |
| Rotatable driver seat | |
| Parking aid | Camera |
| Electric exterior mirrors | |
| Power windows front | |
| ESP | |
| Alloy wheels | |
| Navigation system | |
| Radio and sound | Radio |
| Cruise control | |
| Central locking system | Central locking with radio remote control |
General description
Known defects
No known defects worth mentioning
Location
Germany, Bredenbek
Zip code: 24796
Distance:
... km
Int no. #217189
Active
Immediate purchase possible
Hobby Optima T75 Hf De luxe
Loading ...
(Thu, 05/14/2026, 3:37 PM)
Availability: immediately
Current price:
... €
Release price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Do you have any further questions about the vehicle?
You have the possibility to send a message to the seller.