Int no. #224348
Buying opportunity
Hobby Optima Ontour V65 GE
This auction has expired (Thu, 05/14/2026, 3:30 PM)
Availability: immediately
Reserved price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Vehicle profile
| Brand | Hobby |
| Category | Partially integrated |
| Model | Optima Ontour V65 GE |
| Initial registration | 07/2024 |
| Mileage | 5.733 km |
| Chassis | Fiat |
| Engine power in kW | 103 kW (140 PS) |
| Displacement in cm³ | 2184 cm³ |
| Gearbox | Circuit |
| Fuel | Diesel |
| Air conditioning | Cab climate |
| Number of belted seats | 4 |
| Permissible total weight in kg | 3.500 kg |
| Length in mm | 7.479 mm |
| Main set tires | Summer tires |
Equipment
| Airbag for passenger | |
| Tow bar | |
| On-board computer | |
| Rotating passenger seat | |
| Rotatable driver seat | |
| Parking aid | Camera |
| Electric exterior mirrors | |
| Power windows front | |
| ESP | |
| Hands-free kit | |
| Alloy wheels | |
| Light sensor | |
| Multifunction steering wheel | |
| Navigation system | |
| Particle filter | |
| Radio and sound | Radio, USB port, Bluetooth, Apple CarPlay |
| Cruise control | |
| Central locking system | Central locking with radio remote control |
General description
Known defects
No known defects worth mentioning
Location
Germany, Mönchengladbach
Zip code: 41179
Distance:
... km
Int no. #224348
Buying opportunity
Hobby Optima Ontour V65 GE
This auction has expired (Thu, 05/14/2026, 3:30 PM)
Availability: immediately
Reserved price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Do you have any further questions about the vehicle?
You have the possibility to send a message to the seller.