Int no. #13364
Ended
Hobby DeLuxe 350 TB
Auction end: Wed, 11/22/2023, 2:25 PM
Availability: immediately
Starting price:
... €
Reserved price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Caravan profile
| Brand | Hobby |
| Model | DeLuxe 350 TB |
| Initial registration | 05/2012 |
| Permissible total weight in kg | 1.100 kg |
| Mover / maneuvering aid | No |
| HU valid | Yes |
| HU valid until | 06/2024 |
| Length in mm | 5.350 mm |
| Width in mm | 2.200 mm |
| Height in mm | 2.590 mm |
| Vehicle identification number | WHB30B02B0FB03132 |
| Main set tires | All-season tires |
| Condition main set of tires (estimation) | good |
| Number of axes | 1 |
| Anti-snaking clutch | Yes |
| Stand / roof air conditioner | No |
| Number of sleeping places | 2 |
Equipment
| Number of gas cylinder connections | 2 |
| ATC / anti-skid system | |
| Overrun brake system | |
| Galley | |
| Drawbar guard | |
| French bed | |
| Window darkening | |
| Fresh water tank | |
| Gas heating | |
| GRP roof | |
| Refrigerator | |
| Awning | |
| Solar system | |
| WC |
General description
Known defects
-We had a damp spot on the large window above the gas box, typical for Hobby. Water damage repaired by ourselves, not professionally (see photo)
-Bump at the rear right (see photo)
Schäden
Location
Germany, Osterburg
Zip code: 39606
Distance:
... km
Int no. #13364
Ended
Hobby DeLuxe 350 TB
Auction end: Wed, 11/22/2023, 2:25 PM
Availability: immediately
Starting price:
... €
Reserved price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Do you have any further questions about the vehicle?
You have the possibility to send a message to the seller.