Int no. #17574
Sold
Hobby De Luxe 560 KMFe
Auction end: Wed, 05/29/2024, 2:23 PM
Availability: immediately
Hammer price:
... €
Reserved price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Caravan profile
| Brand | Hobby |
| Model | De Luxe 560 KMFe |
| Initial registration | 07/2021 |
| Permissible total weight in kg | 2.000 kg |
| Mover / maneuvering aid | Yes |
| HU valid | Yes |
| HU valid until | 09/2025 |
| Length in mm | 7.510 mm |
| Width in mm | 2.500 mm |
| Height in mm | 2.679 mm |
| Vehicle identification number | WHB24C33A1FM35020 |
| Main set tires | Summer tires |
| Condition main set of tires (estimation) | good |
| Number of axes | 1 |
| Anti-snaking clutch | Yes |
| Stand / roof air conditioner | No |
| Number of sleeping places | 5 |
Equipment
| Waste water tank | |
| ATC / anti-skid system | |
| Overrun brake system | |
| automatic brake readjustment | |
| Galley | |
| French bed | |
| Shower | |
| electr. auxiliary heating | |
| Bunk beds / bunk beds | |
| Bicycle carrier | |
| Window darkening | |
| Fresh water tank | |
| Underfloor heating | |
| Gas heating | |
| Refrigerator | |
| Alloy wheels | |
| Awning | |
| Radio and sound | USB port |
| Frame window | |
| Stability supports | |
| Awning | |
| WC |
General description
Known defects
A small dent of max. 10 cm to the left of the body door, which is only a visual impairment.
Location
Germany, Neubrandenburg
Zip code: 17033
Distance:
... km
Int no. #17574
Sold
Hobby De Luxe 560 KMFe
Auction end: Wed, 05/29/2024, 2:23 PM
Availability: immediately
Hammer price:
... €
Reserved price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Do you have any further questions about the vehicle?
You have the possibility to send a message to the seller.